«Ласкавий убивця». Про вірус гепатиту люди часто дізнаються, коли функція печінки уже серйозно порушена. З часом вірус може стати причиною цирозу чи печінкової недостатності. З моменту зараження та до моменту виявлення може пройти кілька років.

Про те, що «надбала» собі гепатит С, рівнянка Олена дізналася випадково, на фоні іншої хвороби. Це було ще у 2003 році, тоді рівнянка була активним споживачем ін’єкційних наркотиків. Поки життя «куражило», жінка не лікувалась, не почала лікування і після того як зав’язала — це потребує надто великих коштів.

Олена пояснює: відомі гепатопротектори лише можуть трішки підтримати печінку, але аж ніяк її вилікувати. Аби придбати препарати прямої дії, потрібні шалені гроші. Утім Олені в цьому році пощастило — вона пройшла безкоштовне лікування за загальнодержавною програмою з лікування гепатитів. Жінка пройшла шлях від наркозалежної до соціального працівника Рівненського обласного благодійного фонду «Наше майбутнє». Нині вона працює з групами ризику та із власного досвіду розповідає, як можна змінити своє життя, пишуть  «Новинам по-рівненськи».

Так, у Рівному підняли болючі питання лікування гепатиту в області та країні загалом, а  також ризики інфікування та подолання зростаючої епідемії.

Як розповіла керівник фонду «Наше майбутнє» Людмила Рибчук, на сьогодні в Рівненській області на обліку перебуває 1115 осіб із вірусним гепатитом В та 3192 особи — з вірусним гепатитом С.

– За 2016 рік, на Рівненщині було проліковано 83 особи, з них 46 за державний кошт, 17 за власний та 20 осіб на базі КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» РОР. Близько 30 осіб із числа пролікованих, є представниками вразливих груп. Ці люди були проліковані ліками, які були закуплені з державного бюджету за 2015 рік. На вірусний гепатит В проліковано 35 осіб, з них 6 осіб представники вразливих груп, – додає вона.

Одне з питань, яке підняли організатори заходу — це чому ліки проти гепатиту не включені у перелік державних закупівель на 2017 рік. Виявляється, регіональна програма лікування вірусного гепатиту С буде розроблятись лише після затвердження загальнодержавної програми. Оскільки загальнодержавна програма лікування ВГС закінчилася в 2016 році, то в 2017 році на Рівненщині ця програма також не була прийнята.

Утім, лікування гепатиту С буде. Планується отримати ліки на лікування гепатиту С на суму 4 535 000 грн. та ліки для лікування гепатиту В на суму 583 000 грн.

Також, для підвищення рівня поінформованості населення щодо ризиків інфікування та лікування вірусних гепатитів, під час акції представники фонду поширювали серед містян презервативи та інформаційні матеріали. Також рівняни мали нагоду отримати фахову консультацію лікарів щодо профілактики, діагностики та лікування гепатитів.