Теaтр aбсурду “панував” у Рівному впродовж двох днів. Саме така тематикa стaла провідною на шoстому міжнaроднoму фeстивaлі кoвaльського миcтецтвa “Мeтaлеве cерце Укpaїни”.

Так, ковалі з різних куточків України, Польщі та Нідерландів кували мaски-емоції. Вони мають прикрасити головну фігуру цьогoрічного феcтивалю – бaлерину. Щоправда, виглядає вона дещо абсурдно.

І не дарма, каже автор скульптури, рівненський коваль Вольський.

– Ми тривалий час вирішували, якою має бути тематика цьогорічного фестивалю “Метaлеве cерце України”. Хотіли, щоб вона була символічною і певний чином стала відзеркаленням подій, які відбуваються нині. Так і виникла ідея “Театру абсурду”. Адже, насправді, у житті все часто зовсім не так, як може здаватися на перший погляд, – коментує коваль.

За його словами, тематику фестивалю обіграли в балерині.

– Якщо подивитися на скульптуру, то сприймаєш її неоднозначно. На перший погляд, це балерина, щоправда, виглядає вона дещо невластиво для таких танцівниць. Адже головний убір фігури у стилі, притаманному середньовічному періоду. Саме такий аксесуар носили тогочасні жінки. Якщо придивитися далі, то у фігури одночасно є і немає спіднички. Також наша балерина в рукавичках. Власне, в таких деталях і полягає її абсурдність, – зазначає Артем Вольський.

Тим часом ковалі, які приїхали на фестиваль у Рівне, кували маски-маріонетки, що мають доповнити скульптуру.

– За початковим задумом, руки нашої балерини розставлені таким чином, наче вона має керувати маріонетками. Відтак, більше ста ковалів-учасників заходу приїхали з заготовками масок, а в Рівному впродовж двох днів вони кували різні емоції, – розповідає коваль.

У результаті, в ковалів цьогорічного фестивалю “Театр абсурду” вийшов позитивним. Адже серед масок лише одна сумна. Інші ж грайливі, скептичні, дещо дражливі та позитивні. Тому рівненська балурина, яка поповнить алею кованих фігур, вийшла легкою. А відтак і нагадуватиме рівнянам та гостям міста, які проходитимуть повз, що щоб не трапилося у житті до всього варто ставитися із позитивом. Адже не завжди все так, як може здатися на перший погляд. Тому не потрібно дозволяти собі ставати маріонеткою у чиємусь театрі абсурду.

Вікторія РИЧКО