Озеро Басів Кут, яке могло стати окрасою Рівного та місцем для відпочинку, нині занепадає. Спеціалісти не рекомендують купатися у водоймі, адже це небезпечно для здоров’я. Відвідав озеро під час свого візиту в Рівне й народний депутат України від партії УКРОП Віталій Купрій. Те, що побачив, каже, його шокувало. Хто винен і як можна врятувати водойму — своє бачення цього він розповів під час зустрічі з журналістами та громадськістю.

– Мене дивує бездіяльність влади, як можна було довести водойму до такого стану? За результатами досліджень спеціалістів, у воді чого тільки не виявлено – нaдмірний вміст кишкoвої пaлички, хoлероподібний вібріoн тощо. Це свідчить про забруднення водойми з різних джерел. Тому перш за все, варто визначити джерела забруднення водойми та нейтралізувати їх. Далі потрібно провести дослідження самої води в озері та розглянути шляхи його очищення. І в першу чергу, це має хвилювати місцеву владу, від чиновників має йти ініціатива збереження озера та його очищення. І те, що ми чуємо, що не вистачає коштів, відверто скажу, на проведення досліджень великих грошей не треба, головне — щоб було бажання, – каже Віталій Купрій.

А також додає, що отримати кошти на очищення рівненського озера вже за наявності результатів досліджень можна і з державного бюджету. Щоправда, знову ж таки, це питання мають відстоювати представники міської влади.

– Якщо до вищих державних органів звертатися за допомогою вже з наявними експертними оцінками, кошторисом на проведення робіт щодо очищення водойми тощо, то цілком реально отримати частину коштів із державного бюджету. Але знову таки повторюся, це питання мають відстоювати представники міської влади. Якщо тягнути, то на наступний рік кошти не будуть закладені і проблема знову тягнутиметься роками, – вважає нардеп.

Окрім того, за словами народного депутата, наразі він готує низку запитів щодо цього питання і за їх результатами вживатиме заходів.

Відстоюють очищення озера і депутати Рівненської міської ради від партії УКРОП.

Нагадаємо, цьогоріч під час дослідження води в озері фахівці Рівненського обласного лабораторного центру виявили вміст лактопозитивної кишкової палички та золотистого стафілококу, а на додачу – ще й цисти лямблій.

Відтак депутати рівненської міської ради ініціювали внесення змін до відповідної програми по очищенню водойм Рівного. Наразі депутати Рівненської міської ради цей проект рішення підтримали. Відтак, це стало першим кроком на шляху до вирішення проблеми. Хоча ще є безліч бюрократичних перепетій та відписок зі сторони влади, які депутати-укропівці планують вирішити вже цьогоріч.

на правах реклами