У віддаленому Зарічненському районі Рівненської області консультанти, які працюють в рамках реалізації Проекту ПУЛЬС  РРВ АМУ,  провели «Інформаційний пункт децентралізації» для громади району, депутатів, активістів та сільським головам.

У Зарічненському районі вже є одна ОТГ – Локницька. Люди виявили бажання утворити ще одну – Морочненську громаду. Однак Зарічненська громада ще й досі вагається з об’єднанням.

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розповіла про обрахування спроможності громади, адже це чи не головний показник, який варто враховувати при об’єднанні. Варто вже нині порахувати видатки, надходження, вивчити перелік підприємств, які працюють на території потенційної громади, адже вони є головними платниками податків.

Консультант з правових питань Василь Курилас  розповів присутнім про перспективи, які відкриваються перед громадою після об’єднання, на що варто звернути увагу при об’єднанні, та як правильно провести усі ці процедури. Дав чіткі відповіді на проблемні питання.

Після дискусії консультанти порадили не затягувати процес, зустрітися з представниками суміжних сільських рад, та спланувати стратегічний план розвитку громади.