День Ангела – особливе свято, адже цей день присвячений нашим ангелам-охоронцям. Так, за церковним календарем 20 жовтня День ангела святкують Сергій, Святослав та Олександр. Як рівнянам привітати іменинників – у нашій добірці побажань.

Значення імені

Ім’я Сергій означає «знатний», «слуга Бога».

Сергій – чоловіче російське ім’я. Існує кілька версій його походження. Згідно з однією з них, ім’я Сергій походить від римського родового імені Сергії патриціанської родини, що вела свій родовід від троянців. На латинській мові це слово означає «знатний», «високий».

За іншою версією походження імені Сергій пов’язано з застарілим ім’ям Сергій. Воно походить від латинського слова, яке означає «слуга Бога».

Ім’я Святослав означає «священна слава». Святослав – чоловіче ім’я має слов’янське коріння. Походження імені Святослав пов’язано зі слов’янськими словами «свята» і «слава». Ім’я Святослав давали дітям, народженим у сім’ях, які принесли своєму народові успіх, славу, світ.

Вважається, що ім’я Олександр поєднує в собі два інших чоловічих імені: «andres» і «alexeo». Таким чином, в значенні імені Олександр об’єднані два поняття: «алекс» в перекладі з грецького означає «захищає», а «андрос» – «оберіг». Не дивно, що таке відоме, красиве і звучне ім’я носили багато великі люди. В іншій трактовці ім’я Олександр означає «мужній захисник».

Як привітати?

Хай Ангел простелить троянди багряні
На довгій життєвій стежині.
Хай тануть у серці щастя й кохання
І радістю повниться кожная днина!

***

І від душі успішних перемог,
Натхнення, щастя світлого, здоров’я
І хай тебе оберігає Бог!

***

Хай Ангел-Хранитель вночі
Запалить тобі три свічі…
Перша свіча – за любов:
Даруй її знов і знов.
Друга – за доброту,
правду і прямоту…
Третя свіча – оберіг
Від всіх негараздів і лих.