День ангела – особливе свято, присвячене нашому ангелу-охоронцю. У свої іменини прийнято дякувати своєму покровителю за допомогу та, звісно, ж приймати вітання. А кого рівнянам вітати з днем ангела 21 жовтня – читайте далі.

Цього дня відзначають свої іменини Григорій, Йосип, Леонід, Микола, Мирон і Федір.

Значення імені Григорій – «не спить», «бадьорий», «безсонний». Походження імені Григорій грецьке, від слова «григорео», що трактується як «пильнувати, пильнувати». Ім’я Григорій асоціюється з ідеальним християнином.

Йосип — українська версія біблійного імені Йосеф, що означає «Бог нехай Господь зробить», буквально «буде додано, додасться».

Ім’я Леонід дуже красиве і звучне, але в той же час досить жіночне і слабке. Популярність цього імені сильно знизилася в останні роки. Покровителем цього імені є мученик Леонід Єгипетський. Значення імені Леонід розшифровується як “левеня”, “син лева”, “походить з роду лева”, “подібний льву”, “схожий на лева”.

Ім’я Микола складається з двох давньогрецьких слів: «nicos» – «переможець, перемога» і «laos» – «народ». Тобто значення імені Микола можна розшифрувати як «переможець народів».

Ім’я Микола є одним з найпоширеніших чоловічих імен у християнському світі і на різних мовах звучить по-різному: Нікола, Ніколаус, Ніколас, Міклош. На Русі це ім’я з’явилося після прийняття християнства, але особливого поширення не одержало. Тільки в 18 столітті ім’я Микола стало популярним: це пов’язано з шануванням християнського святого Миколая Чудотворця.

Ім’я Мирон означає «мірра», «запашна смола», «запашний», «емір», «повелитель». Мирон – чоловіче ім’я, яке має кілька версій походження. Відповідно до найбільш популярної версії походження імені Мирон пов’язано з грецьким словом, що означає «мірра», «виділяє миро», «запашний». Деякі дослідники вказують на можливість походження цього імені від древнеперсидского слова, яке перекладається як «емір», «повелитель».

Ім’я Федір означає «дарований Богом», «Божий дар». Федір – російське чоловіче ім’я, що має грецькі корені. Походження імені Федір пов’язано з грецькими словами, які переводяться як «божество, Бог» і «подарунок, дар». Звідси і значення імені – «Божий дар», «дарований Богом».