14 листопaда у місті Сaрни, що на Рівнeнщині, відкpили облaштований за євpопейськими стандартaми ізoлятор тимчaсового тримaння.

– Ключовим момeнтом у рoботі ізоляторa тимчaсового тримaння має бути cуворе дотримaння у вaшій роботі прaв людини, — нaголосив зaступник Гoлови Нaцполіції Укрaїни Коcтянтин Бушуєв оcобовому cкладу Сaрненського відділу пoліції. — Стоcовно прaвопорушників вживaються зaходи, передбaчені зaконодавством. Ваше зaвдання зaбезпечити їхнє перебувaння на тих умовaх і в тому порядку, які визначaє Закон.

Ізолятор тимчaсового тримання у Сарнах розрахований на 22 особи і став другим в Україні, який відповідає європейським нормам і стандартам.

Кожна із семи камер ізолятора, де можуть утримуватися від 3 до 5 чоловік, обладнана санітарним вузлом, необхідними меблями та телебаченням. Затримані, взяті під варту особи або ті, хто перебуває під адмінарештом чи засуджені, яких доставлятимуть для проведення слідчих дій, забезпечуватимуться триразовим харчуванням. До душової кімнати подається гаряча вода, а камери та інші приміщення ІТТ опалюються автономною котельнею. В ізоляторі тимчасового тримання є медичний кабінет, кімната для побачень. У закладі також використано передові технології організації охорони, цілодобового відеоспостереження, зв’язку та пожежної сигналізації.

Для працівників установи передбачені службове приміщення, кімнати відпочинку та прийому їжі. Утім, аби досконало володіти запровадженою електронною системою обліку, підвищити свій фаховий рівень з питань дотримання прав людини, працівники Сарненського ІТТ пройдуть курси підвищення кваліфікації.

«Поліцейський – це така професія, яка потребує постійного оновлення знань, — зазначив заступник Голови Нацполіції України. — У тому числі це стосується тих працівників, які несуть службу в ізоляторах тимчасового тримання».

Начальник ГУНП в Рівненській області Валерій Самчук зауважив, що попри труднощі в закінченні робіт із облаштування ІТТ, установу вдалося відкрити завдяки розумінню та сприянню з боку місцевої та районної влади.

Костянтин Бушуєв проінспектував умови ізолятора тимчасового тримання та разом із присутніми на відкритті оглянув приміщення, де перебуватимуть тимчасово ізольовані від суспільства особи. Крім того, заступник Голови Нацполіції України вручив ключі від службового автомобіля «Renault Dokker» працівникам установи.