На аукціон із боргом у понад 4 мільйони. Цілісно-майновий комплекс ЖКП “Перспективне” в Рівному хочуть оцінити. Передбачається, що далі майно жеку продадуть… разом із боргами. Щоправда, деякі депутати вважають такий крок деребаном і спробою віддати дешевше те, що перебуває на балансі ЖКП. Віддадуть чи ні — міські обранці разом із чиновниками будуть вирішувати під час засідання спеціально створеної комісії.

А поки що журналіст порталу “КРАПКА” поцікавилася у начальника ЖКП “Перспективне” у чому ж причина, що жек має борг у 4,2 мільйони перед підрядними організаціями, чому справи дійщли до суду та не вживаються міри, щоб вирішити проблему.

Сергій Ніколайчук, який очолює жек із грудня минулого року, все списує на попередників. Мовляв, борги накопичувалися роками.

– Наразі кредиторська заборгованість ЖКП становить 4,2 мільйони і зараз суд розглядає два позови до підприємства. Зокрема, приблизно 400 тисяч гривень “Перспективне” заборгувало компанії “АРМ-ЕКО” за обслуговування ліфтів, стільки ж – “Рівнегаз Збуд”, – каже Сергій Ніколайчук.

Коли погасять ці суми та чи погасять взагалі — прогнозувати не береться. На питання ж, чому, як керівник не впливає на ситуацію, Сергій Ніколайчук переконує, що борги на рівні попередніх років, а в першу чергу жек сплачує заробітну плату працівникам і комунальні послуги. Страждають від цього підрядні організації, яким заборгували кошти.

Тим часом, згідно законодавства, нині ЖКП ліквідовуються. Їх цілісно-майнові комплекси мають оцінити та продати через аукціон, борги в тому числі. Можуть і працівники ЖКП взяти під опіку майно та надавати послуги. Борги в такому випадку теж ляжуть на їх плечі. Відтак, у “Перпективному” працівники за таке й не беруться. Тому все, що є на балансі ЖКП продадуть, а борги відповідно вплинуть на вартість того за скільки це “добро” можна забрати.

Так, під час засідання комісії 30 листопада, яке розпочнеться о 10 годині, депутати та чиновники мають оцінити майно ЖКП “Перспективне”, “Західне” та “Сонячне”. Що з цього вийде — читайте вже згодом на нашому сайті.