Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 4 грудня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Що відзначають?

Сьогодні відзначають Міжнародний день написання листів і замовлення подарунків у Діда Мороза, а також Введення в Храм Пресвятої Діви Марії.

Прикмети дня

У минулі часи цей день називали “воротами зими” і говорили: “Введення прийшло – зиму привело”. Погода цього дня може бути дуже мінливою: і морозною, і теплою. Наші пращури підмітили, якщо на Введення похолодає, то зима буде суровою. Якщо сніг випаде до Введення, то він може розтанути, якщо після — то лежатиме аж до весни.

Цей день в історії

1563 — завершився Тридентський собор Католицької Церкви, який з перервами засідав протягом 18 років

1638 — після поразки козацького повстання Якова Острянина і Дмитра Гуні козацька рада ухвалила в урочищі Маслів Став «Ординації Війська Запорізького реєстрового»

1674 — французькі єзуїти заснували місто Чикаго

1791 — вийшов перший номер Обсервер, найстарішої недільної газети Великої Британії

1808 — Наполеон I Бонапарт скасував Інквізицію в Іспанії

1938 — у Хусті відбувся І з’їзд «Карпатської Січі», воєнізованої організації, створеної на Закарпатті членами ОУН

1939 — у складі України було утворено Львівську, Дрогобицьку, Станіславську, Тернопільську, Волинську та Рівненську області

1987 — поновив роботу 3-й енергоблок Чорнобильської АЕС

1992 — IV Всеукраїнський з’їзд Народного руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав Вячеслава Чорновола

1996 — з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту

1997 — в Оттаві 125 країн підписали Конвенцію про заборону протипіхотних мін. Серед країн, що відмовилися підписати цей документ, були Китай, Росія, США.

Цього дня народилися

1875 — Райнер Марія Рільке, австрійський поет

1892 — Франсіско Франко, іспанський генерал, керівник націоналістичних сил у громадянській війні, верховний каудильйо Іспанії

1932 — Олег Тимошенко, український хоровий диригент, народний артист України

1963 — Сергій Бубка, український стрибун з жердиною, олімпійський чемпіон (1988), єдиний шестиразовий чемпіон світу (1983—88), 35-разовий рекордсмен світу.