Продаж свинини невідомого походження, перевезення тварин без документів, а також їх забій у непристосованих приміщеннях. Такі інциденти трапляються у населених пунктах Рівненщини. І це при тому, що на Рівненщині зареєстровано 17 випадків африканської чуми свиней, з яких лише останні 3 – у цьому місяці.

– Ветеринари постійно відслідковують епізоотичну ситуацію. Оперативно локалізують вогнища АЧС. Також під час обходу дворів у населених пунктах роз’яснюють людям про небезпеку захворювання. Проте є випадки нехтування елементарними правилами біобезпеки. Люди купують свинячий фарш невідомого походження за 35 гривень, розбирають тушу прямо на колодці. Це не припустимо, – повідомив керівник Держпроспоживслужби в Рівненській області Володимир Лазарчук.

На його переконання, необхідно активніше пояснювати людям, яку небезпеку несе АЧС. Це повинні робити, в першу чергу, сільські та селищні голови спільно з поліцією на місцях. Адже вони знають усіх власників підсобних господарств на своїй території. У разі ж виявлення хворих свиней, потрібно негайно повідомляти ветеринарів.

Важливою складовою профілактики АЧС є щеплення домашніх свиней проти класичної чуми. Нині в області вакциновано понад 280 тисяч тварин. У недопущенні поширення АЧС важливою є й робота мобільних груп у складі ветеринарів та патрульних, які слідкують за наявністю супровідних документів при перевезенні живих свиней, сировини та продукції тваринного походження.

Ветеринари області переконані, що дотримання елементарних правил біобезпеки господарниками, негайне повідомлення про хворих тварин, ефективна роз’яснювальна робота могли б значно зменшити ризики поширення АЧС в області.