Жителям Рівненщини не потрібно буде їздити до столиці для обстеження серця на кардіоваскулярному сканері.

Завдяки реалізації в області проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» надсучасний сканер було придбано для серцево-судинного центру, що функціонує в Рівненській обласній лікарні.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчука, сканер, закуплений для Рівненського серцево-судинного центру, є унікальним за своєю суттю та істотно покращить діагностику захворювань серця.

– Цей сканер унікальний для нашого регіону, адже він дає змогу проводити діагностику серцево-судинних захворювань шляхом стравохідної ехокардіоскопії. Для цього його оснащено спеціальним датчиком, яким через стравохід діагностуються пухлини, вегетація чи тромбози в серці. Цей сканер дає лікарю змогу точніше встановити діагноз пацієнту і, відповідно, призначити краще лікування, – розповів Юрій Осіпчук.

Начальник обласного управління охорони здоров’я зазначає, що закуплений сканер є найновішою моделлю серед спеціалізованої лінійки кардіоваскулярних сканерів компанії General Electric. Він також наголосив, що раніше для проведення аналогічної діагностики лікарі були вимушені відправляти пацієнтів до столиці.

У свою чергу, керівник групи впровадження проекту на Рівненщині Сергій Рибачок зазначає, що згідно з договором кардіоваскулярний сканер має запрацювати вже на початку лютого 2018 року.

Разом із цим, Сергій Рибачок нагадав, що встановлення цього сканера передбачене в рамках реалізації проекту Світового банку. За його словами, окрім кардіоваскулярного сканера для обласної лікарні також уже закуплено та здійснюється монтаж ангіографічного комплексу, а також планується закупівля широкого переліку витратних матеріалів для серцево-судинного центру.