На Хмельницькій АЕС ще 3 січня стався збій – реакторна установка перебуває в стані «гарячої зупинки». Причини порушення ще встановлюють. Втім спеціалісти переконують, здоров’ю мешканців це не загрожує і на радіаційний фон у Рівному це не вплинуло.

За повідомленням Хмельницької АЕС, на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває третя доба позапланових ремонтних робіт.

3 січня цього року о 01 год. 57 хв., згідно із поданою заявкою, енергоблок №2 відключено від енергомережі для усунення пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління і захисту (ОР СУЗ) реактора. 

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень“, – йдеться у повідомленні.

Тим часом, за словами начальника радіаційного відділу Рівненського обласного лабораторного центру Володимира Кузнецова, збій на енергоблоці Хмельницької АЕС не вплинув на радіаційний фонд у Рівному.

– Викиди не розповсюдилися за межами самого енергоблоку. Тому загрози здоровю людей немає. Сьогодні ж, 5 січня радіаційний фон у Рівному перебуває в межах норми та становить 11 мікрорентген на годину, – додав він.