Допорогові закупівлі – через Рrozorro – таке нововведення для ОСББ, які беруть участь у Муніципальній програмі сталого розвитку та в програмі термомодернізації, запропонували деякі депутати Рівненської міськради.

Голова ГО “Рада голів ОСББ Рівного” Роман Алексійчук каже, що більшість голів ОСББ проти такої ініціативи, бо це ускладнить їх роботу.

– Зараз ми обираємо виконавця робіт серед тих фірм, які знаємо. А через Рrozorro може перемогти будь-яка фірма, яка запропонує нижчу ціну з Черкас, Вінниці чи іншого міста. Якщо, наприклад, за програмою термомодернізації ми візьмемо кредит у банку, їм перерахують кошти і виникнуть проблеми, що тоді робити голові ОСББ? Більше того, багато голів ОСББ просто не вміють працювати через систему Рrozorro. Тому це буде додаткове фінансове навантаження на ОСББ, аби знайти людину, заплатити їй і вона займалася тендерними процедурами. Тоді ОСББ просто не будуть брати участі у такій програмі, – вважає він.

А заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук запропонував спочатку навчити голів ОСББ працювати через систему Рrozorro, а вже тоді зобов’язувати їх проводити тендери у такий спосіб.

– Зараз справді багато хто просто не вміє цього робити. Тому я за економію і відкриті закупівлі, але переходити на це ОСББ мають поступово. Якщо ж сума закупівлі перевищує півтора мільйони гривень ОСББ її проводять через Рrozorro і зараз, – додав він.

Тим часом депутат Микола Бляшин такий спосіб закупівлі пропонував зробити обов’язковим і для допорогових сум.

У свою чергу голова бюджетної комісії Олег Карпяк запропонував знайти компроміс. У результаті члени бюджетної комісії підтримали пропозицію, що допорогові закупівлі за обома програмами голови ОСББ можуть на вибір проводити або через Рrozorro або “через конверти”, як зараз, обираючи виконавця самостійно.

Окрім того, на 2018 рік члени бюджетної комісії підтримали пропозицію, що з міського бюджету виділятиметься 35% суми на покриття тіла кредиту за програмою термомодернізації.

Остаточне ж рішення щодо цього депутати приймуть під час засідання сесії.

Нагадаємо, за Муніципальною програмою сталого розвитку з бюджету міста на проекти ОСББ відшкодовують 65% його вартості, 35% вартості робіт мешканці оплачують самостійно.