У Рівненському обласному перинатальному центрі запрацював новий рентген-апарат. Так, із початку нового року на ньому пройшли обстеження 400 породіль.

Апарат придбали за кошти обласного бюджету, а це близько 5 мільйонів гривень. Був проведений тендер. Переможець поставив цифровий апарат італійського виробництва, який дозволяє робити всі види рентгенологічних обстежень. Завдяки його технічним можливостям обстеження маляток відбувається одразу в реанімаційній палаті, а вже в кабінеті проявляються знімки.

– Досі ми 5 років домовлялись з іншими закладами, щоб десь на їх базі обстежувати пацієнтів. Тому, в першу чергу, за цей апарат будуть вдячні наші мами. Адже, крім новонароджених, ми маємо робити обстеження всім породіллям, які виписуються, – розповіла головний лікар закладу Вікторія Єнікеєва.

Нині бюджетна комісія облради затвердила зміни до бюджету, які дозволять у цьому році реконструювати кілька медичних закладів. Зокрема, передбачили кошти на благоустрій території обласної дитячої лікарні, будівництво харчоблоку для протитуберкульозного диспансеру, реконструкцію та утеплення фасаду діагностичного центру. А найголовніше, планують завершити ще один корпус Рівненського обласного онкодиспансеру, який вже роками стоїть недобудований.