Жителя Рівненщини засуджено до 5 років позбавлення волі за те, що спричинив ДТП та залишив потерпілого без допомоги.

Так, Апеляційний суд Рівненської області залишив без змін вирок суду першої інстанції про призначення покарання 22-річному обвинуваченому за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого та залишення останнього в небезпеці.

Прокурорами, які підтримували обвинувачення в суді, доведено, що житель Рокитнівського району у жовтні 2015 року, керуючи автомобілем MAZDA-MX6, порушив правила дорожнього руху та здійснив у с. Старе Село наїзд на пішохода, після чого покинув місце події. Внаслідок отриманих травм потерпілий помер на місці пригоди.

Сарненський районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) та ч. 3 ст. 135 КК України (завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані), та засудив до позбавлення волі строком на 5 років. Згідно із рішенням суду водій також має відшкодувати майнову та моральну шкоду родині загиблого.

Не погодившись із таким судовим рішенням в частині призначеного покарання, обвинувачений та його захисник оскаржили вирок в апеляційному порядку.

Проте суд апеляційної інстанції, врахувавши принципову позицію прокурора, який наполягав на призначенні справедливого покарання у виді 5 років позбавлення волі, з ним погодився. Відтак, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області у задоволенні апеляційної скарги обвинуваченого та його захисника відмовила, а рішення суду першої інстанції залишила без змін.