Рівняни за кілька днів зібрали необхідні 300 підписів на підтримку петиції, у якій вимагають від міських чиновників зупинити незаконні скиди у річку Устя. Відповідь на це звернення посадовці мають надати впродовж трьох робочих днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Річку Устю в Рівному рятуватимуть спеціальні фонтани [ВІДЕО]

Як зазначається у петиції, на початку березня Екоклуб зафіксував 12 несанкціонованих стоків, через які у річку без очищеннч потрапляють стічні води із будівель неподалік. Це одна з причин «цвітіння» води і масової гибелі риб щоліта.

Автор петиції Андрій Мартинюк зауважує, що так відбувається тому, що частина будинків поблизу річки досі не має каналізації, а мешканці не користуються послугами асинезаторів та скидають свої стічні води в головну артерію Рівного.

Збереження річки, підтримка її у належному санітарно-епідеміологічному стані  повинні бути першими серед пріоритетів міста. Водойма впливає на здоров’я мешканців, мікроклімат, вологість повітря у місті, сприяє його адаптації до змін клімату. Також формує естетичне сприйняття Рівного та створює можливості для проведення дозвілля містян поблизу води.

Брудна та занедбана водойма навпаки призводить до захворювань та позбавляє містян зеленої зони для відпочинку.

Наявні незаконні скиди неочищених, у тому числі фекальних вод, у річку Устя є свідченням неспроможності органу самоврядування забезпечити дотримання природоохоронного законодавства на території Рівного. Ми маємо покласти край використанню Усті як вигрібної ями.

Тому ми вимагаємо від міської ради Рівного:

Негайно тампонувати (тобто, повністю закрити труби) всі позначені на карті скиди стічних вод та представити публічний звіт про виконані роботи.
Припинити виділення під забудову ділянок, що не мають каналізації.
Провести каналізацію по вулицях, де вона відсутня.
Створити робочу групу зі збереження Усті із числа депутатів міської ради, службовців, науковців та представників громадськості та розробити до кінця 2018 року план заходів з перетворення річки Усті на чисту та безпечну водойму.
Забезпечити дотримання природоохоронних вимог у заплаві річки Устя“, – йдеться у петиції.