Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон звернувся до православних християн Рівненщини. У зверненні йдеться про те, що нині для усіх нас історичний час, адже ми, як ніколи, стали близько до визнання Української Помісної Православної Церкви.

І це справедливо, адже, згідно з історичною традицією та канонічними правилами, в незалежній державі зі значною частиною населення православного віросповідання утворюється Помісна Православна Церква. Протягом останніх років агресія Російської Федерації проти України посилила бажання в українців мати свою незалежну Помісну Православну Церкву нарівні з іншими Помісними Церквами світового Православ’я.

Однак пропагандистська машина «русского міра», яка не тільки топчеться на священній крові українських воїнів, що загинули на Сході України, а й використовує будь-які зачіпки у церковно-конфесійному житті православних українців, щоб і далі роз’єднувати нас та засівати «кукіль неправди».

Так, у ці дні до єпархій УПЦ Московського патріархату надходять десятки тисяч бланків «листа до Вселенського патріарха», в яких пропонується звернутися до нього з проханням «не узаконювати розкол під приводом створення автокефальної Православної Церкви в Україні», а також додається «пам’ятка» про нібито «втручання держави у справи Церкви». Таким чином, робиться все можливе, щоб зірвати надання Українській Православній Церкві Томосу про визнання.

Кожен здорово мислячий та свідомий українець чітко розуміє, що такі дії агресора спрямовані на одне – щоб серед нас і надалі панував розбрат, розділення, ненависть. Протягом останніх десятиліть ми не тільки не виправляли своїх помилок, а навпаки, ще більше їх робили. І саме зараз настав той довгоочікуваний час, коли ми можемо об’єднатися та зберегти Єдину Незалежну Україну!

Тому не піддаваймося на ці підлі провокації агресора, а заради цілісності нашої Української Держави виправляймо свої помилки, та, відкинувши всі релігійні чвари, в ім`я Христове об`єднаймося в Єдиній Помісній Українській Православній Церкві. А це, в свою чергу, прибере внутрішні чвари і конфлікти, оскільки Єдина Помісна Українська Православна Церква завжди буде зі своїм народом.

Пам’ятаймо, що «в єдності сила народу. Боже, нам єдність подай, – зазначив архієпископ Іларіон.