У Рівному викрили працівника патрульної поліції з Харкова, який незаконно збував за грошову винагороду інформацію з обмеженим доступом.

Так, працівники Поліського управління кіберполіції ДКП Національної поліції України та Рівненського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України затримали інспектора патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області.

У ході досудового розслідування здобуто докази того, що поліцейський, маючи доступ до інформації з обмеженим доступом, яка оброблялась та зберігалась на автоматизованих системах МВС України, незаконно збував її стороннім особам за грошову винагороду, що призводило до її витоку.

Кримінальне правопорушення виявлено завдяки пильності рівненських правоохоронців під час моніторингу мережі Інтернет на спеціалізованих форумах у Рівному. Там було розміщено пропозицію особи збувати за матеріальну винагороду відомості, що перебувають у володінні та розпорядженні органів державної влади.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт стосовно працівника поліції за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, що передбачені ч.2 ст.362, ч.3 ст.362, ч.1 ст.368 КК України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинене особою, яка має право доступу до такої інформації, та одержання службовою особою неправомірної вигоди з використанням наданого їй службового становища) скеровано для розгляду по суті до Рівненського міського суду.