Сонячні батареї та теплові насоси, що генерують тепло із землі та води, опалювальна техніка, керувати якою можна через мобільний телефон. І це ще не все, що можна побачити на IV Міжнародній спеціалізованій виставці «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» у Рівному.

Окрім котлів, фірми-виробники ще презентували сучасні новинки в галузі енергоефективності, зокрема, унікальну опалювальну установку. Такий котел генерує тепло від спалювання агрогранул з соломи, ріпаку та сої. Це вигідно, адже ми отримуємо собівартість гігакалорії майже 400 гривень. Ще однією перевагою є те, що процес повністю автоматизовано, тому присутність кочегара не потрібна. Управління комплексом може проходити через мобільний телефон. Агрогранули ж можна купувати у наших аграрних господарствах.

Активно цікавилися відвідувачі виставки й сонячними батареями, які облаштували прямо на мобільному офісі для презентації.

Як розповіли представники виробника, таке обладнання можна встановлювати будь-де – на дахах, огорожах, фасадах приватних будинків та соціальних об’єктах.

До слова, нині в Україні діє «зелений тариф», який передбачає продаж залишків електроенергії у населення, яке встановило сонячні батареї. І хоча такі станції самоокуповуються за 4-7 років, вони мають кілька переваг. Господарство не лише не платить за свою електроенергію, а й може її продати обленерго. Для цього необхідно заключити договір з підприємством», – розповідають відвідувачам СЕТУ-2018 представники фірми-виробника.

Людно було й біля майданчику з американськими тепловими насосами. Такі пристрої працюють як холодильник, тільки навпаки. Завдяки такому обладнанню можна генерувати тепло для обігрівання санаторіїв, басейнів та готелів. При цьому сировиною для виробництва теплоносія будуть стічні води цих установ, які утворюються від оздоровчих процедур та заміни води.

Нагадаємо, IV Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» працюватиме два дні – 14 та 15 червня. Тут презентують свою продукцію 55 фірм-виробників. Тому усі бажаючі ще економніше використовувати енергоресурси можуть її відвідати.