Земельну ділянку, вартістю майже 1,3 млн грн. у місті Дубно, що на Рівненщині, повернуто в державну власність.

Так, Господарський суд Рівненської області визнав обґрунтованими доводи органів прокуратури Рівненської області та зобов’язав приватне підприємство повернути державі земельну ділянку, що розташована у центрі Дубно.

Прокурори встановили, що договір оренди 0,2 га землі з призначенням – для обслуговування виробничих будівель, укладений між Дубенською міською радою та підприємством, закінчився. Однак орендар не здійснив жодних заходів щодо повернення земельної ділянки у власність держави.

Внаслідок таких протиправних дій орган місцевого самоврядування був позбавлений можливості розпоряджатись згідно чинного законодавства спірною земельною ділянкою, отримувати орендну плату, регулювати земельні відносини з метою створення умов для раціонального використання й охорони земель.

У зв’язку з цим Дубенська місцева прокуратура пред’явила до суду позов до товариства з вимогою повернути державі в особі Дубенської міської ради зазначену земельну ділянку.

Як результат – 15.05.2018 судом підтверджено законність вимог прокуратури та її позовні вимоги задоволено у повному обсязі.

Таким чином органи прокуратури Рівненщини захистили інтереси держави у сфері земельних правовідносин та через суд домоглися повернення з незаконного володіння землі вартістю майже 1,3 млн грн.