Колишнього орендаря на Рівненщині зобов’язали повернути Клеванській селищній раді землю, вартістю понад 2,5 мільйони гривень.

Так, Рівненською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при використанні землі на території Клеванської селищної ради, призначення якої – обслуговування виробничих будівель заводу продтоварів.

Встановлено, що з 2016 року приватне товариство користувалося земельною ділянкою площею понад 1 га незаконно, оскільки дія договору оренди, укладеного з органом місцевого самоврядування, закінчилася. Водночас заходів щодо поновлення вказаного договору або повернення земельної ділянки до земель запасу селищної ради орендарем здійснено не було.

Через створені законному власнику землі перешкоди у її розпоряджанні та використанні місцевий бюджет не отримував відповідні кошти.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів громади і держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогою про повернення державі в особі Клеванської селищної ради земельної ділянки, вартість якої становить понад 2,5 млн гривень.

Рішенням господарського суду Рівненської області позовні вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено у повному обсязі.