1030-річчя хрещення Київської Русі відзначають 28 липня в Україні. Долучилися до заходів і віряни та священики з Рівненщини –  колона автобусів з паломниками Свято-Покровського та Свято-Воскресенського собору вирушила до столиці сьогодні в ночі. Наразі в Києві розпочалися заходи з нагоди свята.

День Хрещення Русі відзначають щорічно на державному рівні 28 липня — у день пам’яті святого Володимира.

Вважають, що саме у 988 році князь Володимир Великий хрестив Київську державу. Єдиної версії щодо тих подій немає. Науковці ще й зараз обговорюють і висувають різні інтерпретації. Однак, хрестителем вважають саме Володимира. Слід зауважити, що підтвердження цьому лише одне – “Повість минулих літ” Нестора Літописця.

Вперше офіційне святкування Хрещення Русі на в Україні відбулося у 1888 році. Саме напередодні свята розпочали зводити Володимирський собор. В атеїстичному Радянському Союзі, зрозуміло, що великі святкування не відбувалися, але різні громадські заходи все ж проводилися. Свято Хрещення Русі у незалежній Україні є важливим днем. Ця дата відзначається численними богослужіннями, хресною ходою та святковими народними гуляннями. Це свято фіксує спадкоємність тисячолітньої історії України, української нації і держави.

Так, сьогодні о 9:30 розпочалася Божественна літургія УПЦ КП. Триватиме служба до 11:30. Після цього віряни вирушать хресною ходою від Володимирського собору по бульвару Шевченка, вулиці Володимирській, через Софійську та Михайлівська площі до Володимирської гірки.

У зв’язку із заходами у центрі Києва обмежать рух на низці вулиць. Зокрема, з 12.00 до 13.30:

– бульвар Тараса Шевченка (від будинку № 20 до будинку № 14);

– вулиця Володимирська (від будинку № 56 до вулиці Софійській);

– Володимирський проїзд (від Софіївської площі до Михайлівської).

Як проходитиме хресний хід із нагоди хрещення Русі та за Помісну Православну Церкву в Україні – читайте згодом на нашому сайті.