Фігуру хреста та пам’ятну дошку на місці, де кілька століть тому була церква, освятив в селі Верхів Острозького району архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Після цього архієрей очолив панахиду за померлими. За богослужінням архіпастирю співслужив благочинний Острозького благочиння протоієрей Юрій Лукашик, настоятель місцевого Свято-Вознесенського храму священик Іван Мурашко та прибуле духовенство.

По завершенні відправи владика окропив фігуру хреста та пам’ятну дошку освяченою водою. Їх верхівчани встановили, щоб зберегти пам’ять про свій храм, а також нагадати майбутнім поколінням про поховання на цьому місці земляків. Адже був час, коли там планували зробити й дорогу.

До слова, вперше село Верхів згадується в описі Луцького замку у 1545 році. Також у матеріалах Вікіпедії  зазначається, що в 1583 р. у селі були млин і священик, отже, й церква. Окрім того, в історичних документах є згадки про Верхів і його замок, та те, що у 1617 році село знищили татари.

Про існування церкви у Верхові в цьому ж столітті також нагадує і напис на пам’ятній дошці, розміщеній під фігурою хреста у Верхові. Зокрема, зазначається: «На цьому пагорбі були розташовані церква, спалена під час татарського нападу у XVII ст., та цвинтар наших предків-односельчан».