«Доступними ліками» активно користуються жителі Рівненщини. З початку дії програми нею вже скористалося 168 тисяч пацієнтів.

Наразі це 261 препарат від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які люди можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою за рецептом лікаря. 59 із цих препаратів є повністю безоплатними.

Втім, є райони, де недостатньо поширюють інформацію про «Доступні ліки». Так, на Рокитнівщині та в місті Рівне на 40% скористалися державною субвенцією на життєво необхідні препарати, а у Рівненському районі лише на 20%.

Загалом у 2018 році для Рівненщини виділено майже 30 мільйонів гривень. Кошти на «Доступні ліки» місцеві бюджети отримують кожного місяця.

Нагадаємо, що право на «Доступні ліки» має кожна людина без винятку, яка має проблеми з серцем, діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою. Як діти, так і дорослі можуть звернутися до свого лікаря і отримати правильно виписаний рецепт, де вказана діюча речовина. І вже по цій речовині, в аптеці підбирають препарат, який дійсно корисний для пацієнта.

До речі, із 261 препаратів, 96 – імпортного виробництва. Для того, щоб увійти в урядову програму, іноземні виробники навіть знижують ціни. І якщо в цілому по Україні ціни на препарати зростають, то «Доступні ліки» дешевшають. І вже на сьогодні вони знизились на 7%.