Врятувати річку Устю від забруднення в Рівному пропонують за допомогою облаштування габіонними напівзапрудами русла водойми. Це дозволить головній водній артерії міста самоочиститися. А для того, щоб втілити проект необхідна підтримка рівнян під час голосування у конкурсі ініціатив, які реалізовуватимуться за громадським бюджетом. Підтримати проект можна до 1 жовтня на сайті “Громадського бюджету“.

Так, проектом передбачається облаштування берегів русла річки Устя габіонними напівзапрудами. Мова йде про територію між мостами на вулиці Соборна та Пересопницька.

На думка одного з ініціаторів проекту, науковця Сергія Базуріна, це дозволить довести можливість самоочищення річки Устя на території Рівного без застосування хімічних та енерговитратних методів, а лише за рахунок коригування гідрологічного режиму водойми. У подальшому можливе тиражування цього методу на інші ділянки водойми.

– Наразі внаслідок загального зменшення водності зменшились швидкості течії води в річці Устя на території Рівного. Так, впродовж останніх років відбувається помітне замулення русла. Також суттєво збільшилась кількість забруднюючих речовин, що потрапляють у річку, і зменшують концентрацію розчиненого кисню в річковій воді, – пояснює академік.

У свою чергу співавтор проекту, депутат Рівненської міськради Святослав Євтушенко зазначає, що до вирішення проблеми очищення річки Усті варто підходити комплексно.

– Запропонований проект це один із першочергових кроків, які пропонується втілити для порятунку річки. Його реалізація дозволить збільшити придонні та прибережні швидкості течії, поліпшити кисневий баланс річкової води на цій ділянці, створити належні умови для росту корисної вищої водної рослинності та розвитку популяції риб. Також виникнуть належні умови для самопромивання русла від донних наносів та самоочищення води в річці та підвищення екологічного та естетичного стану водойми і прилеглої території, – додає депутат.

Нагадаємо, наразі в Рівному річка Устя перебуває далеко не в найкращому стані, а щороку в теплу пору у водоймі гине риба.