В останні тижні у Рівному все частіше трапляються випадки загибелі птахів. Зокрема, мертвих голубів та ворон мешканці знаходять на центральних вулицях міста, в парках, на набережній та у фонтанах.

Представники Держпродспоживслужби та ветеринарної лікарні вже взяли біоматеріал для експертизи.

– Наразі зібрано три зразки загиблих голубів та відправлено на дослідження. Є підозра на отруєння. Виключені інфекційні захворювання, такі як хвороби Ньюкасла, пташиний грип, – прокоментував заступник начальника міського управління Держпродспоживслужби Василь Дмитрієв.

Головною версією смерті птахів є харчове отруєння, кажуть спеціалісти.

– Коли проводили розтин всіх цих птахів, яких ми здали на дослідження, то у всіх них воло було заповнене зерном. Зерно збирається на елеваторах, але перед тим, як його закласти на зберігання, воно протравлюється. І, можливо, ці птахи їли протравлене зерно. А птахи завжди потім летять до водойми, щоб попити води, – зазначив начальник державної міської ветлікарні Володимир Вільховий.

За словами орнітологів, серед причин смерті птахів можуть бути різні паразитарні захворювання, адже птахи часто харчуються на смітниках, де трапляються шкідливі речовини.

Тим часом остаточну причини смерті птахів покажуть результати експертиз, які очікують за тиждень.