Свято-Воскресенський кафедральний собор Рівного 28 жовтня відсвяткував своє 123-річчя.

Божественну літургію у цей  день очолив настоятель  храму  –  архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

За літургією було звершено ієрейську хіротонію над вихованцем Рівненської Духовної Семінарії дияконом Миколаєм Писарчуком та дияконську хіротонію над випускником Київської Православної Богословської Академії іподияконом Стефаном Демчуком.

Після Божественної літургії відслужили урочистий молебень, під час якого владика Іларіон прочитав молитву за Церковну Єдність та утворення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. Наприкінці молебню було виголошено многолітня ієрархії, Богом береженій Україні, Христолюбивому війську та всьому побожному українському народу.

Нагадаємо, у центрі Рівного ось уже 123 роки стоїть Свято-Воскресенський кафедральний собор, який є архітектурною пам’яткою та справжньою окрасою міста.

Цікава є історія цього храму, яка тісно пов’язана з історією Рівного. Cвято-Воскресенський кам’яний соборний храм за проектом Дайнеки було збудовано у 1895 році, а до того часу у Рівному був старий дерев’яний храм з такою ж назвою, який згорів у 1881 році.

Новий кам’яний храм було закладено 12 вересня (30 серпня за старим стилем) 1890 року. Місце майбутнього храму освятив єпископ Волинський і Житомирський Модест. Будівництво тривало 5 років, і 21 жовтня (8 жовтня за старим стилем) 1895 року архієпископ Модест освятив Свято-Воскресенський собор.

У 1921 році собор було закрито. І лише у квітні 1931 року польська адміністрація дала дозвіл на відкриття Рівненського соборного храму. Реставровані розписи інтер’єру храму були виконані почаївським художником Вольським, а іконостас заново був позолочений. З благословення митрополита Варшавського і всієї Польщі Дионісія чин оновлення храму тоді звершив єпископ Симон.

Якщо польська, а пізніше німецька влада хоч якимось чином рахувалися з релігійними потребами українського населення, то радянська влада припиняла діяльність церковних громад та руйнувала храми. Найстрашніша доля оминула соборний храм Рівного, але важкі часи й він пережив.

У 1963 році Свято-Воскресенську громаду було знято з реєстрації, кафедральний собор закрито, а величне приміщення храму було вирішено осквернити розміщенням у ньому музею атеїзму.

І лише у квітні 1989 року Свято-Воскресенський собор було повернуто Церкві й поновлено богослужіння.

З 1992 року цей храм є кафедральним собором Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка звершує богослужіння у верхньому, головному храмі на честь Світлого Христового Воскресіння.