Шостий рік поспіль, у останній тиждень листопада в Україні проводиться Європейський тиждень тестувань на ВІЛ. Рівненська область одна з трьох областей західного регіону, яка долучилася до Всеукраїнської акції, яка відбуватиметься цього року за підтримки AHF Ukraine.

Так, на Рівненщині Європейський тиждень тестувань пройде в містах Рівне, Дубно та Вараш. Заходи проводитимуться в період з 23 листопада – 1 грудня 2018 року за участі партнерів, зацікавлених служб та відомств. Інформаційне консультування з питань запобігання ВІЛ-інфекції здійснюватиметься в найбільш людних місцях м. Рівне – торгових центрах «Злата Плаза» та «Екватор». Заплановано проведення інформаційних лекцій у вищих навчальних закладах обласного та районного центрів з метою інформування молоді з питань профілактики ВІЛ, вибору безпечної сексуальної поведінки, до та після тестове консультування. В ході акції передбачається можливість безкоштовного тестування всіх бажаючих на ВІЛ-інфекцію з допомогою швидких тестів, роздача інформаційних буклетів заданої тематики та профілактичних засобів. За результатами заходів, які відбудуться буде проведено прес-конференцію. Реалізатором акції є обласний благодійний фонд «Наше Майбутнє».

Захід закликає до єднання протягом тижня тестування. Має на меті підвищення загального рівня інформованості населення з питань профілактики ВІЛ\СНІД, медичних працівників, студентської молоді, воїнів ЗСУ, працівників Нацполіції. Необхідно збільшити кількість людей, які знають про свій статус, розуміють ризики та обізнані із основ безпечної поведінки, а також володіють інформацією по ефективному лікуванню ВІЛ.