Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною. Так, понад 700 глядачів цьогоріч відвідали покази в рамках 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Розпочався він 20 листопада в Рівному і завершився 12 грудня кінопоказом в Острозі.

За цей час організатори – РОГО «Комітет виборців України» – провели 21 показ. Крім Рівного та Острога, фестивальні фільми побачили в м. Дубно та смт. Смига Дубенського району. Кінопокази пройшли в 9 навчальних закладах (школах, ліцеях, гімназіях, коледжах, училищах, університетах), 2 бібліотеках та 2 креативних просторах Рівненщини. Переглянули фільми про права людини і в Рівненському СІЗО. Одна із затриманих згадала ще минулорічний показ, який вона відвідала тут. В 2017 році показували фільм «Боротьба Джамали», який їй дуже сподобався.

Цього року мешканці Рівненщини мали змогу переглянути 7 кінострічок з фестивальної програми. Серед них – фільм «Вихідний». Ця стрічка для нашого міста особлива ще тим, що здобула перше місце в одній із номінацій на ІІІ-му Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто Мрії» у вересні. Також організатори, на додаток до фестивальних, демонстрували фільм про правозахисників «Обираю діяти».

– Цьогоріч наша область приймала фестиваль вшосте. Щоразу він має певну головну тему, яка й об’єднує фільми. Цього року – це «Рівні рівності». Тема присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності, – розповідає Святослав Дубов, заступник директора РОГО «Комітет виборців України». – Тож, крім власне показів фільмів і дискусій після їх переглядів, ми також проводили міні-лекції на тему рівності прав людини та недискримінації. Переважно це робили в навчальних закладах і бібліотеках серед молоді.

Особливою подією цьогорічного фестивалю на Рівненщині став дебатний турнір на тему «Рівні рівності». Він відбувся 8 грудня в Рівному. Загалом участь у змаганні взяли 18 гравців. І це не лише рівняни, а й гості з Луцька, Львова та Вінниці.

Основою для пошуку суперечливих тверджень, теорій та аргументів, які під час гри використали дебатери, став фестивальний фільм «Вихідний». На основі цієї стрічки та висвітлених у ній конфліктів і сформували теми для дебатів.

Учасниками фінальної гри стали три рівненські команди й одна львівська. В результаті 1-е місце посіла команда «Аліса» (Рівне). За гру в фіналі всі учасники отримали винагороди з призового фонду. Відповідно 1 місце – 800 гривень, 2 місце – 600, 3 і 4 – по 400.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходив за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.