Об’єднатися навколо київського престолу та долучитися до Православної Церкви України закликав духовенство та прихожан УПЦ МП архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Своє звернення владика адресував владикам Варфоломію та Анатолію.

Зокрема, у зверненні зазначається наступне:

«Сьогоднішній стан Православ’я в Україні спонукає мене звернутися до Вас із словами братньої любові і проханням об’єднатися навколо Київського престолу. До цього нас закликають слова Самого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа: «Щоб усі були єдині…» (Ін. 17. 21).

Усі ми – нащадки купелі Володимирового Хрещення, яке 1030 років тому з благовоління Божого і милості Вселенського патріарха об’єднало наших предків під керівництвом Митрополита Київського. Подальший розвиток Православ’я на наших теренах був сповнений просвіченням усіх земель Київської Русі з півночі до півдня і з заходу на схід у християнській вірі. Симфонія у житті Церкви і держави у ті далекі роки зумовила встановлення міцної Київської митрополії, яка сприяла розквіту державного життя так, що Русь була найбільшою державою християнської Європи.

Непросте сьогодення України ставить перед нами складні питання і випробування… Упевнений, що які б не були проблеми, українці зможуть їх подолати лише у братній любові та єдності серця і духу. Ми маємо унікальний шанс, дар Божий – Єдину канонічну, визнану Помісну Українську Православну Церкву, яка воістину повинна об’єднати розділених братів-українців. Наша Церква має величне минуле, має багатий досвід, що базується на Священному Писанні, апостольському переданні та святоотцівській мудрості; вона ж сьогодні і входить в українське суспільство як спасаючий корабель, що, долаючи бурхливі та підступні хвилі життєвого моря, єднає небесне й земне. Це – одвічна місія Церкви як Непорочного Тіла Христового, що єднає всіх через віру. У цьому містичному Тілі кожен відчуває своє місце і роль: чи то священнослужитель, чи то мирянин…

Єдність духовна неможлива без єдності думки, єдності серця, єдності волі – єдності суспільства. Тому розділення, яке має місце і сьогодні серед православних українців, є каменем спотикання у виконанні одвічних завітів Христа Бога. Разом із тим, щоб подолати це розділення і не допустити ворожнечі, саме ми маємо бути сміливими перед проблемами, відповідальними перед майбутніми поколіннями та смиренномудрими перед Божественним Промислом, який серед проблем закликає нас єднатись у Його Святій Церкві. Це і наказує нам святий апостол Павло: «Отже, я, в’язень ради Господа, благаю вас поводитися гiдно звання, до якого ви покликанi, з усякою смиренномудрiстю й лагiднiстю та довготерпiнням, терплячи один одного з любов’ю, прагнучи зберiгати єднiсть духу в союзi миру. Одне тiло й один дух, як ви й покликанi в однiй надiї покликання вашого; один Господь, одна вiра, одне хрещення, один Бог i Отець усiх, Який над усiма, i через усiх, i в усiх нас» (Еф. 4. 1-6).

Тому відкиньмо будь-які людські перестороги, подолаймо відчуття меншовартості, «скиньмо з себе всякий тягар i грiх, який нас обплутує‚ i з терпiнням підемо на подвиг‚ який чекає на нас, дивлячись на Начальника i Виконавця вiри Iсуса, Який замiсть радости, яка Йому належала, витерпiв хрест, зневаживши посоромлення, i сiв праворуч престолу Божого» (Євр. 12. 1-2), зробімо все від нас залежне, щоби наші слова ніколи не розходились із справами.

Заради збереження святого Православ’я та цілісності нашої Держави ми сьогодні повинні виправляти помилки, та, відкинувши всі релігійні чвари, в ім`я Христове об`єднаймося в Єдиній Помісній Українській Православній Церкві.

«В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай…»

Нагадаємо, нещодавно владика Рівненський і Острозький УПЦ МП Варфоломій “засвітився” на російському телебаченні.

У свою чергу архієпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон увійшов  до складу Священного Синоду та взяв участь у його першому засіданні.