Алея зірок, освідчення у любові до спідвею, встановлення фігури спідвеїста та відреставрованого мотоциклу в парку, новий логотип, додаткове освітлення стадіону “Мототрек”, придбання мотоциклів для найменших гонщиків і чимало іншого готують у Рівному до 60-річчя зародження спідвею у нашому місті. Так, вже 20 квітня відбудеться перший етап Відкритого особистого чемпіонату України та “Приз Відкриття Сезону”. А до початку нового спідвейного року портал “КРАПКА” пропонує згадати, що чекає на гонщиків і любителів цього спорту в ювілейний для нього рік. 

Про початок сезону

Як розповів керівник «Клубу вболівальників рівненського спідвею» Сергій Головня, вже 20 квітня відбудеться перший етап Відкритого особистого чемпіонату України на «Приз відкриття сезону». 1 травня проведуть кваліфікаційний раунд особистого чемпіонату Європи. А 26 травня до Рівного на міжнародний турнір приїдуть учасники з-за кордону.

Відомо, що 26 червня буде проходити турнір «Меморіал Ігоря Марка». Після чого, 4 серпня відбудеться 4 етап Міжнародної Ліги Спідвею «Speedway Friendship Cup».

31 серпня – Фінал особистого чемпіонату Європи серед юніорів U21. А вже 29 вересня проведуть міжнародний турнір «Кубок закритого сезону»

Наприкінці ж сезону презентують відеофільм та фотоальбом, присвячені на честь 60-річчя Рівненського спідвею.

Про зіркову алею

Зіркову алею із іменами відомих гонщиків створять у Рівному. Як вона буде виглядати і де розмістять «спідвейні зірки» – свого часу обговорювали під час виїзного засідання бюджетної комісії Рівненської міської ради.

Як повідомив голова бюджетної комісії Олег Карпяк, було кілька пропозицій, де створити таку алею.

– Цього року ми відзначаємо 60-ту річницю від зародження спідвею у Рівному. Так, до цієї дати хочемо приурочити й створення «зіркової алеї» із іменами відомих гонщиків. Розглядаємо варіант її облаштування у сквері імені В. Чайки. Були пропозиції розмістити алею і поруч зі стадіоном «Мототрек». Втім, більшість членів комісії зійшлися на думці, що це доречніше зробити у сквері. До того, такий крок дозволить зекономити час, адже земля скверу у власності міста і не потрібно додаткових договорів на її користування. Тому наразі це питання ще обговорюється і ми шукатимемо спільне рішення, – зазначив Олег Карпяк.

Про пам’ятник гонщику

Поруч із алеєю хочуть розмістити й фігуру спідвеїста. Такий подарунок місту зробить клуб вболівальників спідвею.

За словами керівника клубу Сергія Головні, ідею створення такої фігури вони виношували давно. Втім були певні моменти щодо того, де вона буде розміщена.

– Приємно, що зараз це питання на стадії вирішення, адже не хотілося б оминати таку вагому дату для спідвею і відкладати встановлення фігури, – додав він.

Про любов до спідвею

На цьому подарунки та сюрпризи не завершаться. Адже серед іншого в Рівному перед входом на стадіон “Мототрек” хочуть розмістити фігуру “Я люблю спідвей”. Так, усі охочі гонщики та вболівальники зможуть там фотографуватися.

Крім того, передбачається облаштування території, майданчику, заміна лавок для відпочинку та очистка дерев поруч.

А в парку відпочинку імені Т.Г. Шевченка планують встановити оригінальний відреставрований мотоцикл.

Також до дня народження спідвею у місті визначили переможця конкурсу з розробки логотипу, присвяченого “60-річчю Рівненського спідвею” та надпису “Легенди Рівненського Спідвею”.

Так, найбільшу кількість голосів члени оргкомітету та вболівальники, у ході голосування віддали логотипу відомого рівненського художника та члена спілки дизайнерів України – Олексію Огню.

Варто зазначити, що участь у конкурсі брали не лише рівняни, а й уболівальники з Польщі, а також з Києва та Львова. Загалом було представлено 62 композиції, написів та логотипів.

Про розвиток спідвею і благоустрій

Також у Рівному готуються приймати міжнародні змагання зі спідвею вищих рівнів, у тому числі й чемпіонати світу. Для цього необхідно облаштувати додаткове освітлення на стадіоні “Мототрек”.

Передбачається, що кошти на освітлення стадіону виділять із бюджету міста. Це можливо в разі якщо громадська організація «ТСОУ», у власності якої перебуває стадіон, погодиться на такі поліпшення.

Шляхи вирішення цього питання свого часу шукали спільно депутати, керівники профільних управлінь міськради та очільники «ТСОУ» під час виїзного засідання бюджетної комісії міськради.

За словами голови комісії Олега Карпяка, їх завданням є напрацювати дорожню карту та організувати партнерську роботу з “ТСОУ”, аби вирішити питання освітлення “Мототреку”.

– Спідвей у Рівному активно розвивається і ми маємо створити умови, щоб наш стадіон міг приймати європейські, міжнародні змагання найвищих рівнів. Однією із умов цього є необхідне освітлення. Облаштувати його за кошти з міського бюджету можна буде лише за згодою власників стадіону. Для цього необхідно або укласти договір суперфіцію, спільного користування тощо, або ж надати цільову субвенцію із міського бюджету. Так, міський голова доручив нашій комісії вивчити це питання і знайти шляхи його вирішення. А для нас є принциповим завданням підвищити можливість участі нашого закладу у міжнародних змаганнях і дати можливість рівнянам вболівати за наших спортсменів у рідному місті, – зазначив Олег Карпяк.

Підтримує таку позицію і керівництво “ТСОУ”. Запевняють, що готові йти на зустріч.

Як розповів голова Рівненської обласної організації “ТСОУ” Микола Скиба, 10 років тому вони розглядали варіант реалізації подібного проекту. Наразі готові сприяти, аби він втілився.

Тим часом за словами керівника клубу вболівальників Рівненського спідвею Сергія Головні, є кілька варіантів облаштування освітлення на стадіонах технічних видів спорту.

– Головна умова, аби освітлення становило не менше 1000 люксів на 1 метр квадратний. Є варіант встановлення електроопор висотою 22 метри за межами стадіону з обох боків. На них необхідно розмістити достатньо багато прожекторів. Це практикується на деяких європейських стадіонах. Щоправда, обійдеться дорожче, аніж облаштування освітлення на підтрибунних приміщеннях на стадіоні. Також у деяких країнах, якщо трибуни криті, практикується встановлення сонячних панелей на козирках трибун і освітлення території за рахунок електроенергії, яку вони виробляють. У Рівному це неактуально, – пояснив він.

Так, у результаті обговорень присутні зійшлися на думці, що оптимальним варіантом у Рівному є встановити опори для освітлення на території стадіону. За попередніми підрахунками, це коштуватиме від 3 до 5 мільйонів гривень. Проте, насамперед, потрібно розробити проект, враховуючи всі критерії, необхідні для проведення чемпіонатів Європи та Світу. Вже тоді можна буде говорити про документи, які дозволять виділити кошти з бюджету міста та визначати їх розпорядників.

Так, керівництво громадської організації пообіцяло надати всі необхідні документи зі свого боку, аби від бюджетної комісії можна було підготувати звернення на антимонопольний комітет, який і має дати роз’яснення щодо того, яким чином правильно виділити кошти.

У свою чергу депутати налаштовані розробити проект облаштування освітлення на стадіоні вже цього року. А голова бюджетної комісії Олег Карпяк зазначив, що від себе зробить усе можливе, аби спідвей фінансувався у Рівному на належному рівні та наше місто могло приймати змагання усіх рівнів.

Ще цьогоріч у Рівному планують придбати нову поливну машину, яку будуть використовувати під час тренування та змагань. А для найменших рівненських гонщиків міста придбають нові мотоцикли, аби ті могли тренуватися і вдосконалювати свої вміння. Кошти на це з бюджету Рівного виділять вже під час наступної сесії міськради, яка відбудеться 25 квітня.

Наразі ж Рівне готове до нового спідвейного сезону. Всі причетні обіцяють: на рівнян та гостей нашого міста чекає багато сюрпризів та несподіванок, а цей рік для гонщиків і вболівальників точно запам’ятається приємними моментами.