У Рівненській області з початку року запрацювала телемедична послуга. Наразі вже проведено 94 телеконсультації – з кардіології, пульмонології, дерматології та ендокринології.
Як повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсяник, днями розпочато процедуру закупівель комплектів телемедичного обладнання для 167 лікарських сільських амбулаторій, де працюватимуть більше трьох сотень лікарів.
– Кожному лікарю купуємо комплект телемедичного обладнання. Вартість обумовлена Мінрегіонрозвитком, яка не має перевищувати 110 тисяч гривень. При цьому співфінансування з місцевих бюджетів 10%. Решта – це кошти державної субвенції, – пояснив Олег Вівсяник.
За його словами, управління підготувало запит до облради щодо виділення додаткових коштів на створення локальних мереж та оснащення робочих місць лікарів області, обласної клінічної та дитячої лікарень, Центру радіаційного захисту населення, обласного шкірвендиспансеру.
Також у планах – створити клас для навчання медичних працівників на базі Центру громадського здоров’я.
Нині вже 208 лікувальних закладів готові працювати у проекті телемедицини у тестовому режимі. В області сформовано 36 лікарів-консультантів вторинного та третинного рівнів.
Загалом із 43 консультацій у 32 випадках патологію виявили вперше.