Затвердити програму сприяння добровольчій територіальній обороні та передбачити на неї фінансування в міському бюджеті просять у Рівному. За лічені години петиція щодо цього набрала необхідні 250 голосів рівнян. Оприлюднене звернення було в обід 6 травня. Ввечері цього ж дня збір підписів завершили.

Тепер, відповідно до положення про порядок прийняття і розгляду електронних петицій, міський голова Рівного Олександр Третяк має три робочі дні, аби направити звернення на розгляд до виконавчого органу або постійної комісії міськради, предметом відання якої є порушене в петиції питання. Після розгляду звернення, підготовки відповіді на нього, питання про прийняття рішення по суті петиції мають винести на розгляд сесії міськради.

Прийняття рішення щодо фінансування добровольчого формування територіальної громади є вкрай важливим, наголошує автор петиції Федір Капустинський.

– Саме добровольці першими стають на захист цілісності міста та безпеки його мешканців. Впродовж усього періоду повномасштабної війни росії проти України, члени ДФТГ щоденно залучені до виконання покладених на них обов’язків. Тому гостро постало питання про забезпечення підрозділу, адже багато бійців покинули основне місце роботи, щоб стати на захист свого міста та його мешканців. Відтак, фінансування ДФТГ вкрай необхідне для забезпечення безпеки в нашому місті та його цілісності, – зазначив Федір Капустинський.

Нагадаємо, ДФТГ є військово-цивільною складовою територіальної оборони. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок і в межах Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших не заборонених державою джерел. Поки що це питання не врегульоване.