Працівники поліції превенції в Рівненському обласному управлінні поліції обговорили основні аспекти службової діяльності та проблемні питання у впровадженні в дію нового законодавства щодо протидії домашньому насильству.

Як наголосив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, основним завданням поліції превенції була і залишається профілактика правопорушень. Тому в цьому напрямі необхідно активізувати роботу усіх секторів превенції територіальних підрозділів:

– Хочу зауважити, що особливо це стосується запобігання насильству в сім’ї. Незабаром у Рівному впроваджується пілотний проект «ПОЛІНА», на який вже відібрано 10 працівників поліції, які реагуватимуть виключно на виклики про домашнє насильство.

Руслан Стрельбіцький також додав, що відповідно до проекту, посилюються заходи впливу (покарання) на дебоширів, зокрема й кримінальна відповідальність. Нині в області на обліку перебуває близько трьох тисяч осіб, що вчиняють домашнє насильство.

Крім того, спільно із працівниками управління інформаційно-аналітичної підтримки поліції області працівники блоку превенції обговорили та узагальнили вимоги методичних рекомендацій «Інформація про осіб, які перебувають на обліках в ОВС».

Також присутні окреслили основні заходи у взаємодії із новоствореними  ОТГ та впровадження на їх територіях пілотного проекту Національної поліції України “Поліцейський офіцер громади”.

За підсумками занять та наради заступник начальника поліції області Руслан Стрельбіцький та керівництво управління превентивної діяльності акцентували увагу особового складу на активізації проведення превентивних заходів не лише у запобіганні домашньому насильству, а й у протидії нелегальній міграції, незаконному обігу зброї тощо.