Як залучити інвестиції у виробництво та пожвавити свій бізнес.

Такі теми обговорили під час Форуму «Європейські, національні та регіональні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу».

– Малий та середній бізнес забезпечує понад 87 відсотків від загального обсягу реалізованої в області продукції. У цій сфері працюють близько 92 % усіх зайнятих. Саме тому велика увага приділяється підтримці підприємництва в області. Для цього розробляються різні програми, у тому числі й фінансові, – зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Зокрема, управлінець ознайомив підприємців з роботою Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, через яку реалізуються відповідні державні програми фінансової підтримки.

На обласному рівні – це програма відшкодування відсотків за позиками для підприємців з обласного бюджету. Так, за два роки відібрали 33 бізнес-проектів, що отримають компенсацію відсотків за кредитами на власну справу у сумі майже 1,2 мільйони гривень.

Однак, найбільш вагомими залишаються інвестиційні ресурси приватного капіталу, передусім іноземного, а також кошти міжнародних та вітчизняних фінансових установ і міжнародної технічної допомоги. Таку думку висловив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Тож найновіші інструменти презентували на форумі. Це віртуальний центр підтримки українських експортерів Представництва України при ЄС, карта можливостей для малого та середнього підприємництва тощо.

Окрім того, під час форуму запросили бізнесменів до співучасті у формуванні Стратегії розвитку Рівненської області, яка нині розробляється.

Організатори заходу – департамент економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА, Територіальне відділення Всеукраїнської ГО «Асоціація платників податків України» в Рівненській області.