Вознесіння Господнє відзначається на 40-й день після Великодня. Цьогоріч свято припадає на 6 червня. У цей день дух Ісуса Христа вознісся на небеса, де і з’єднався із Богом. Саме ж свято символізує відкритість Неба перед людиною.  Що рівнянам варто знати про Вознесіння – читайте далі.

Історія свята

Свято Вознесіння поєднує у собі радість зустрічі і радість розлуки. Після спокутних страждань Учителя смерть розлучила апостолів з Ним. У скорботі перебували вони. Але після славного Воскресіння Свого Господь багато разів протягом сорока днів (від Пасхи до Вознесіння) являвся їм, розмовляв з ними, наставляв їх. Кожна така зустріч учнів зі своїм Божественним Учителем була радістю для них.

Але ось настала остання зустріч. Остання бесіда Учителя із учнями. І за нею пішла розлука на довг часи. До самого Його другого пришестя на землю. Треба б засмучуватися, втім апостоли і найближчі учні Христові, ще маленька Церква, яка вже створилася на землі, знаходяться в радості…

А після Вознесіння Господа на небо тепер по правиці Бога Отця знаходиться Син Людський, наділений нашою людською плоттю. І Він одягнувся у неї не на короткий час, а назавжди, явивши цим дивну силу і властивості створеного Ним світу. Адже все Ним створене здатне бути Духовним і Богоносним. І тут стає очевидною велич людини та те високе призначення, яке приготував людині Бог.

Прикмети та традиції на Вознесіння

У цей день прийнято поминати померлих батьків. Для цього смажилися млинці або готувалися яйця. Такі невеликі гостинці часто носили рідним, які вже не з нами, на кладовище.

Також у 40 днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хворих людей. Їм роздавали милостиню.

Ще кажуть, що у Вознесіння Господь ходить серед людей та чує їх прохання. Тому варто молитися і просити здоров’я своїм близьким та рідним.

Священики закликають на Вознесіння зберігати всередині себе душевний спокій і мир, провести день в колі рідних і близьких людей, без сварок і розбіжностей.

А стародавні слов’яни вважали, що Вознесіння означає остаточний перехід від весни до літа. Після цього дня очікували тільки потепління і наступ літньої спеки. При цьому дощ був поганою прикметою. Злива на Вознесіння означає, що літо буде дощовим і холодним.

Що не варто робити в цей день?

Великим гріхом вважається робота в цей день. Також не варто нікого згадувати лихим словом.

Ще заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що “можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебраків”.

Крім того на Вознесіння Господнє не можна вимовляти фразу «Христос Воскрес», оскільки в Вознесіння з храмів виносять Плащаницю. Але при цьому люди зверталися до бога з молитвами і проханням про виконання бажання.