Незважаючи на наявність розрахунків щодо економічно обґрунтованих тарифів на тепло та гарячу воду, постачальники цих послуг в Рівненській області надсилають громадянам платіжки зі значно завищеними цінами, відверто намагаючись нажитися на громадянах.

Про це, коментуючи ситуацію з вартістю комунальних послуг на Рівненщині, заявив Міністр юстиції Павло Петренко, пише “Чарівне.інфо“.

– Уряд Володимира Гройсмана прийняв рішення про встановлення граничного тарифу 1400 гривень за 1 гігакалорію тепла для населення. Вартість гарячої води не має перевищувати 83,66 гривень за кубометр при встановленій сушарці для рушників і 75,74 гривень – без неї. Місцеві постачальники тепла у Рівненській області більше не зможуть вносити у платіжки в рази завищені суми, – підкреслив очільник Мін’юсту.

Для прикладу, зазначив він, приватна компанія ТОВ «Рівнетеплоенерго», кінцевими власниками якої є приватна особа і компанія, зареєстрована в Угорщині, вимагає від жителів міста 1795,53 грн за Гігакалорію тепла, а вартість гарячої води сягає 97.78 гривень.

У Дубно ситуація ще гірша – тариф становить 2106,91 грн за Гігакалорію.

– Це значно вище розрахункових тарифів. Саме з таким свавіллям розпочав боротьбу Уряд Володимира Гройсмана, ухваливши на засіданні Кабінету міністрів 26 червня постанову Уряду, яка зобов’язала місцевих постачальників надавати послуги не дорожче граничних тарифів. Це наша відповідальність, як Уряду, перед громадянами.  Люди не мають платити за покриття витрат на доставку тепла і прогрів повітря, – додав Міністр юстиції.

В прес-службі політичної сили «Українська стратегія Володимира Гройсмана» окремо повідомили, що наступний етап – зробити дані зміни невідворотніми, тобто закріпити їх на рівні Законів для подальшого захисту права українців на чесну платіжку. Це стане одним з ключових завдань політ. сили у Парламенті наступного скликання.