Депутат Рівненської міської ради Святослав Євтушенко став одним із співавторів проекту з роздільного збору харчових і зелених відходів у Львові. Так, вже найближчим часом там запрацює перша станція компостування органічних відходів.

Як зазначив Святослав Євтушенко, у Львові почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору харчових і зелених відходів.

– Згодом із них виготовлятиметься корисний компост, який можна буде використовувати як добриво. Передбачається, що механізована станція компостування зможе забезпечити переробку 30 000 тонн органічних відходів на рік, – каже депутат.

Тим часом у Рівного свого часу реалізацію подібної ініціативи не підтримали. Так, кілька років тому Євтушенко був автором проекту зі встановлення у місті контейнерів для роздільного зборку харчових відходів, який подавався на конкурс ініціатив, що реалізовуються за кошти громадського бюджету. Пропонувалося експериментально встановити контейнери для збору органічних відходів на вулиці Степана Бандери.

Нині ж такого роду проекти набирають популярності й успішно працюють в багатьох європейських містах, адже станції переробки органіки абсолютно екологічні та приносять користь громадам.