На Рівненщині відбувся Всеукраїнський арт-семінар “Куст”. 5-денна літературна школа зібрала представників з Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Одеської, Миколаївської, Рівненської та Київської областей.  Загалом до Рівного приїхало 30 учасників.

фото: Наталія Мрака

Як зазначає голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька – головне завдання заходу, отримати літературну освіту без стереотипів.
Своїм досвідом та майстерністю із учасниками ділилися відомі лектори – Олександр Косенко, Євген Баран, Анатолій Кичинський, Василь Кузан, Сергій Лазо, Анна Багряна, Ольга Ласнюк, Сергій Пантюк, Тата Рівна.

Літературні уроки проходили у різних локаціях – Рівне, Острог, Дубно та Здолбунів. Окрім лекцій та індивідуальних занять молоді письменники відвідували різноманітні презентації книг відомих в Україні авторів.

Також, варто зазначити, що учасники та лектори семінару, написали спільний лист адресований Міністру освіти та науки України, Лілії Гриневич,  з проханням повернути творчість українського письменника Уласа Самчука у шкільну програму для обов’язкового вивчення.

Завершився захід врученням сертифікатів, в яких засвідчено, що учасники пройшли семінар на тему: “Сучасний український літературний процес: участь, самореалізація, промоція, арт-менеджмент”.

Арт-семінар проходить, на Рівненщині, вже вчетверте і цьогоріч проект реалізувався за підтримки Українського культурного фонду.

Співорганізаторами заходу є Рівненська обласна державна адміністрація, Рівненська обласна рада, управління культури і туризму РОДА та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.