15-й рік поспіль 23 серпня в Україні відзначають одне з головних державних свят – День Державного Прапора. Урочисті заходи відбуваються і на Рівненщині.

Уже традиційно ранок 23 серпня на головному майдані Рівного розпочався з підняття національного прапора – символу свободи, боротьби та перемоги.

Серед учасників урочистої церемонії представники влади, військові, громадські діячі, пластуни та мешканці обласного центру.

Почесне право підняти національний стяг надали нашим захисникам – військовослужбовцям ОК «Захід».

Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України.

Про любов до України та вшанування її символів розповіла представниця американської діаспори. Марта Кандюк-Кузьмович  із групою скаутів – учасників ювілейної зустрічі «Джемборі 2019» – поділилася спогадами:

«Ще до того часу, як Україна стала незалежною, ми знали, що є така держава і вона врешті-решт стане вільною. Деякі з наших батьків не дожили до цього моменту, коли у Верховну Раду внесли український прапор. Тож нашим головним завданням є продовження прагнення наших батьків. Ми плекаємо це бажання у скаутській організації «Пласт». Ми виховуємо у дітях та молоді почуття любові до Бога та України, а також шанування її символів».

З вітальним словом до присутніх звернулися учасники Установчих зборів «Народного Руху України за перебудову» Мирослава Косарєва та народний депутат України ІІ скликання Роман Омельчук. Вони прийшли на свято з прапорами, які 30 років тому таємно провезли та вперше на теренах нашої області розгорнули у Берестечку. Саме такий прапор сьогодні урочисто було передано молодим рухівцям.

Нагадаємо, у вересні цього року відзначається 30-річчя з часу створення «Народного Руху України за перебудову» – організації, яка зробила великий внесок у національне відродження та здобуття Україною незалежності.