Різдво Пресвятої Пречистої Богородиці, або як це свято ще називають – «Друга Пречиста», відзначають православні християни 21 вересня. Цього дня у храмах Рівного відбудуться святкові богослужіння. А що рівням варто знати про це свято – у нашому матеріалі.

– Пресвята Діва Марія народилася у той час, коли люди дійшли до таких меж морального занепаду, при яких їхнє підняття здавалося вже неможливим. Кращі уми тієї епохи усвідомлювали і часто відкрито говорили, що Бог повинен прийти у світ, щоб виправити віру і не допустити погибелі роду людського. Син Божий схотів для спасіння людей прийняти людське єство, і Пречисту Діву Марію, єдину гідну вмістити в Себе і втілити Джерело чистоти і святості, Він обирає для Себе Матір’ю, – зазначає протоієрей Микола Капітула.

За його словами, Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості.

– У цей світлий день, на межі Старого і Нового Завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія , приготована від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа. Пресвята Діва Марія народилася у невеликому Галилейському місті Назареті . Батьками Її були праведні Іоаким з роду пророка і царя Давида і Анна з роду первосвященика Аарона. Подружжя було бездітним, тому що свята Анна була неплідна. Досягнувши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу , твердо вірячи , що Богові все можливо, і Він може звільнити від неплідності Анну навіть у її старості , як колись звільнив від неплідності Сарру, дружину патріарха Авраама. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь, – розповідає священик.

А також додає, що бездітність вважалося в єврейському народі покаранням Божим за гріхи , тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливу ганьбу від своїх співвітчизників.

– В одне зі свят старець Іоаким приніс в Єрусалимський храм свою жертву в дар Богові , але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима недостойним, через його бездітність. Святий Іоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господу за дарування дитяти. Свята Анна, дізнавшись, що відбулося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Господь виконав їх прохання , коли святе подружжя досягло похилого віку і приготували себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія , через Яку буде дароване спасіння всьому світу. Пресвята Діва Марія Своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, явилася живим храмом Божим, і , як оспівує Церква у святкових піснеспівах , « Небесними Дверима, що вводять Христа у Всесвіт на спасіння душ наших» ( 2- а стихира на «Господи, взиваю» , глас 6), – веде дає отець Микола Капітула.

Так, продовжує священик, Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали сповнятися великі та втішні обітниці Божі за спасіння роду людського від рабства диявола.

– Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Божа є Матір’ю Сотворителя всього створіння і всім нам за благодаттю Матір’ю і милосердною Заступницею, до Якої ми постійно вдаємося з синівською відвагою, – завершує протоієрей.