Перехід на зимовий час у 2019 році в Україні відбудеться у ніч з суботи на неділю, 27 жовтня, о 4 годині ранку. Рівняни переведуть годинники на одну годину назад, відтак матимуть більше часу на сон.

Нагадаємо, дата, коли переводять годинники на зимовий час в Україні, затверджена постановою Кабміну ще в 1996 році. Згідно з нею перехід на зимовий час в Україні відбувається щороку в останню неділю жовтня, на літній – в останню неділю березня. Відтак, перехід на літній і зимовий час вперше запровадили у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. У СРСР почали переводити стрілки годинників уперше лише в 1981 році.

Наразі близько 100 країн світу переходять на “літній” і “зимовий” час. А от не переводить годинників в цілому аж 161 країна, а саме: Гвінея, В’єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан, Афганістан та інші.

У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості ухвалену постанову було скасовано.

Тим часом, як зазначають медики, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може знадобитися приблизно тиждень. Адаптуватися і легше перенести зміни допоможуть позитивні емоції, прогулянки на свіжому повітрі та збалансоване харчування.