Кабінет Міністрів України прийняв постанову про  впровадження електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. А також підтримав проект закону про спрощення процесу присвоєння та видачі номерних знаків.

Як йдеться на сайті МВС, наразі підтвердженням наявності у водія права на керування транспортним засобом є посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, технічний опис яких затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів. У разі відсутності при собі цих документів до водія застосовується адміністративне стягнення.

Так, за бажанням громадянина та за допомогою відповідного мобільного додатку «ДіЯ», який запрацює вже в грудні цього року, генерувати електронні права та техпаспорт. Такі електронні документи матимуть рівнозначну юридичну силу та так само ідентифікуватимуть громадянина. Поліція повинна притягувати до відповідальності не за відсутності при собі прав або техпаспорту, а за відсутність законних підстав для керування авто.

Проект розроблено МВС спільно з Мінцифри з метою реалізації завдання Президента України щодо запровадження держави в смартфоні.