У Рівному на базі Національного університету водного господарства та природокористування відкриють центр колективного користування науковим обладнанням.

Відповідний наказ уже підписали у Міністерстві освіти і науки України. «Експериментальний комплекс для наукових досліджень водогосподарських об’єктів» розширить доступ українських вчених до сучасної наукової інфраструктури.

НУВГП увійшов до переліку разом з сімома іншими вишами в Україні.

На розвиток цих центрів, а також підтримку ще раніше започаткованих Уряд спрямував 138 млн гривень. Тож загалом на кінець 2019 року в університетах уже буде створено 21 центр колективного користування.

Проводити дослідження в них можуть науковці з різних вишів України, а також наукових установ.

Ідея таких центрів у тому, щоб сконцентрувати в одному місці найкраще сучасне наукове обладнання за певним напрямом. І щоб потім доступ до цього обладнання мали не тільки працівники того закладу, на базі якого працює центр, а й взагалі науковці з різних університетів, наукових установ, повідомляють у Рівненській ОДА.

Нагадаємо, що раніше МОН запустило новий пошуковий сервіс для науковців – він безкоштовний та базується на відкритих даних з усього світу.