Робота над стратегією поводження із побутовими відходами триває у Рівному. Так, 1 грудня відбулося чергове засідання робочої групи щодо цього питання.

Як розповів депутат Рівненської міськради, голова робочої групи зі створення стратегії поводження із побутовими відходами Святослав Євтушенко, у результаті активних обговорень, члени робочої групи підтримали його пропозицію щодо створення проекту рішення “Про затвердження концепції сортування твердих побутових відходів у місті Рівному”, який ми запропонуємо на розгляд сесії міськради.

– Готується він із метою зменшення відходів, які захоронюються на рівненському полігоні, відбору патогенних складових ТПВ, підвищення культури поводження із відходами, збереження довкілля, а також зменшення генерування сміття у Рівному. Серед практичних кроків, які пропонуються проектом рішення – це затвердити концепцію сортування твердих побутових відходів на мокру фракцію – харчові та зелені відходи, та суху – ПЕТ-пляшка, скло, папір, змішані відходи та небезпечні відходи, – зазначив Святослав Євтушенко.

А також додав, що разом із тим пропонується забезпечити майданчики для збору твердих побутових відходів відповідними спеціально позначеними контейнерами та баками.

– У рамках роздільного збору відходів потрібно буде й організувати окремий вивіз кожної фракції відходів, облаштувати майданчик для компостування харчових і зелених відходів та розробити комплексну концепцію окремого збору, вивезення та компостування харчових і зелених відходів у Рівному. Крім того, є ідея, аби спільно з управлінням освіти розробити та запровадити програму навчання і популяризації сортування твердих побутових відходів, у тому числі в дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх та інших навчальних закладах, – каже Святослав Євтушенко.

Одним із головних кроків, за його словами, є закладення коштів у бюджеті міста на створення повноцінної стратегії поводження з побутовими відходами в Рівному.

– Адже такий документ має базуватися на низці розрахунків, досліджень і пропонувати перелік чітких кроків, які дозволять зменшити кількість сміття, яке потраплятиме на захоронення. Тому створювати його мають однозначно професіонали, а завдання нашої робочої групи сприяти цьому, надати свої пропозиції до стратегії і проконтролювати, аби їх врахували при розробці документу. Отож, наразі робота триває, – прокоментував він.

Нагадаємо, у Рівному мають створити комплексну стратегію поводження із твердими побутовими відходами на 2020 – 2025 роки.