Понад 200 постраждалих від домашнього насильства виявила з початку року мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у Дубенському районі, що на Рівненщині. Це відбулося у рамках міжнародного проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» соціальні фахівці отримали автомобіль та сучасні технічні засоби.

Ініціативу реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Серед послуг, що необхідно надавати у регіонах, – робота притулків та денних центрів для постраждалих, направлення кривдників та постраждалих на спеціальні програми, функціонування кол-центрів, робота з дітьми з кризових сімей.

Також в області діє комунальний заклад «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги», який надає соціальні послуги особам, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців.

Крім того, створили 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Розроблені також і корекційні програми для кривдників та постраждалих. Вони діють у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Сарненському районах та м.Острог.

У департаменті запевняють, що така робота буде проводитися і надалі. Тож, закликають жителів Рівненщини повідомляти поліцію, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у разі виявлення випадків домашнього насильства.