Програму створення та забезпечення функціонування системи збирання та утилізації побутових хімічних джерел струму на 2019-2023 роки затвердили в Рівному. Прийняли рішення під час засідання сесії міськради.

Разом із тим, із бюджету Рівного виділили 75 тисяч гривень на придбання 15 контейнерів для збору батарейок І відправку їх на переробку. Передбачається, що спеціальні баки придбають вже до кінця цього року. Для початку їх розмістять у будівлях міськради, ЦНАПу, КАТП-1728 та інших місцях масового скупчення людей.

Також у КАТП-1728 облаштують місце для зберігання зібраних батарейок. Надалі елементи живлення відправлять на переробку. Вже є підписаний договір із львівською фірмою, яка цим займатиметься. А 20 грудня під час сесії Львівської міської ради мають затвердити тариф на перербку батарейок для Рівного. Попередньо пропонується, що переробка одного кілограму елементів живлення вартуватиме 62 гривні 10 копійок. Ці кошти виділятимуть із бюджету міста.

Наразі в Рівному вже є близько 600 кілограм зібраних батарейок, які планують відправити на переробку до кінця цього року.