Не панікувати, а дотримуватися правил особистої гігієни, вакцинуватися та вчасно йти до лікаря.Таких рекомендацій радять дотримуватися жителям Рівненщини спеціалісти.

Наразі в області, як і загалом по Україні, відсутні випадки захворювання, викликані  коронавірусом 2019-nCoV. Щоб уникнути його занесення в Україну, в аеропорту «Бориспіль» проводять температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах із Китаю, повідомляють у Рівненськиій ОДА.

Разом із тим, на Рівненщині спостерігається сезонний ріст захворювання. Нині,  на грип та ГРВІ в області захворіло 7,8 тисяч жителів, 70% відсотків з них – діти.

Від ускладнень грипу в області зареєстрований один летальний випадок. Чоловік пізно звернувся до лікарів, коли пошкодження легеневої тканини були майже тотальні. На сьогодні  з важким перебігом грипу у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії перебувають троє хворих. Жоден з них не був щеплений проти грипу. Так, епідемпоріг перевищений в Дубенський, Зарічненському, Костопільський, Корецькому, Радивилівському районах, Острозі  та Вараші. Карантин запровадили у 54 школах та одному дитсадку Рівненщини, рішення про призупинення навчання приймається місцевою владою.

Усі лікувальні заклади області готові до прийому хворих, а також до зростання кількості захворілих. В лікарнях є необхідне обладнання, аптеки забезпечені ліками та вакцинами.

Дотримання правил особистої гігієни, обережність та вакцинація допоможуть уникнути ГРВІ та грипу.

– Людям достатньо дотримуватися простих правил особистої гігієни – мити руки, провітрювати приміщення, уникати скупчень у громадських місцях.  При симптомах, схожих на грип чи ГРВІ, потрібно мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу, – зазначив в.о. директора Рівненського обласного лабораторного центру Роман Сафонов.

Разом з тим, найкращий засіб захистити себе та дітей – це зробити вакцинацію проти грипу. І сьогодні це зробити ще не пізно, наголосив завідувач відділу інфекційних хвороб та організації епідеміологічних досліджень Віктор Мороз.