Про епідситуацію і готовність медичних закладів Рівненщини до прийому хворих із підозрою на коронавірус йшлося під час брифінгу у Рівному.
Як повідомили в Рівненській ОДА, Рівненщина готова до протидії поширенню коронавірусу. В області діє штаб, до якого увійшли медики, рятувальники, прикордонники та поліція. Лікарі готові надавати всю необхідну медичну допомогу пацієнтам, усі мають чіткий план дій, поінформовані про те, що робити у випадку фіксації COVID-19.
У лікарнях Рівного та Сарн є інфекційні бокси, виділені спеціально на випадок підозри на COVID-19. За необхідності госпітальну базу розширять і задіюватимуть усі інфекційні відділення в районах. До надання допомоги можуть бути залучені 634 медпрацівники. Всі заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів. Затверджено дві спеціалізовані екстрені бригади медичної допомоги для транспортування до визначеної госпітальної бази.
– Наразі у міській лікарні Рівного перебуває студент із Чернівців, який, маючи симптоми вірусної хвороби, зателефонував на «гарячу» лінію управління охорони здоров’я. Ми чітко відпрацювали за алгоритмом. Аналізи відправили у лабораторію Центру громадського здоров’я у Київ, – розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Олег Вівсянник.
Номер «гарячої» лінії охорони здоров’я (0362) 26-67-34.
Номер цілодобової «урядової телефонної лінії» 15-45.
Як розповіла керівниця обласного Центру громадського здоров’я Олена Гандзюк, до групи ризиків ураження коронавірусом відносяться люди старшого віку та працівники сфери обслуговування – медики, поліція, прикордонники. Серед таких і подорожуючі, які повертаються із країн, де зафіксовані випадки COVID-19. «Одразу після повернення в Україну перше, що треба зробити, це зателефонувати до свого сімейного лікаря. Він порадить наступні кроки. Також відпрацьовується механізм самоізоляції», – зазначила Олена Гандзюк.
В аеропорту Рівного та на кордоні з Білоруссю обстежують усіх подорожуючих людей на наявність високої температури.
– Обласна адміністрація виділила 20 безконтактних термометрів. Така кількість є достатньою. Люди, в яких за результатами скринінгу буде виявлено підвищену температуру тіла – більше 38 градусів та інші ознаки захворювання, направлятимуться на додаткове медичного обстеження, – розповів начальник відділу прикордонної служби «Рівне-аеропорт» Олександр Бортник. – Щодня прикордонники Рівненщини обстежують близько 1000 подорожуючих.
Наразі жодної людини з високою температурою на кордоні не зафіксували.
Фахівці обласного лабораторного центру розповіли, що епідеміологи готові працювати в осередках вогнищ, для медиків були організовані відповідні навчання.
Також на Рівненщині жодних обмежень про проведення масових заходів не має.