Додаткові заходи з убезпечення жителів Рівненщини від COVID-19  обговорили на селекторній нараді.

Зокрема, розглядалися питання посилення карантину, проведення дезінфекції місць масового скупчення, повідомляють у Рівненській ОДА.

Так, на всій території області до кінця карантину заборонено:

перебування в громадських місцях дітей до 14 років без супроводу батьків;
відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових зон (крім вигулу домашніх тварин однією людиною та у випадку службової необхідності);
відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціальні послуги;
перебування на вулицях без документів.
А вже з 6 квітня діятиме заборона на:

перебування в громадських місцях без маски чи респіратора;
переміщення групами, більш ніж дві особи.
Дотримання всіх цих вимог є обов’язковим. В області будуть створені рейдові групи у складі Нацполіції, представників ДСНС та інших служб для контролю карантину. Як розповів міський голова Рівного Володимир Хомко, в обласному центрі контролюватимуть паркові зони за допомогою квадрокоптера. Порушників штрафуватимуть.

Розглянули ситуацію із поширенням коронавірусу в районах та містах. Віталій Коваль наголосив на важливості ідентифікації контактних осіб для локалізації захворювання, а також дезінфекції місць, де перебували та які відвідували хворі на COVID-19. Вже цими вихідними проводитимуть обробку всіх доріг комунальної форми власності. Важливою є і дезінфекція усіх місць скупчення, особливо закладів торгівлі.

Алгоритм взаємодії з ДСНС, Нацполіції та Держприкордонслужби має бути відпрацьований наперед.  Своїм досвідом щодо спільних дій усіх причетних служб поділився голова Сарненської РДА Олександр Кохан.

Важливим є щоденний моніторинг потреб ліків та засобів у медзакладах. Керівники районів та міст спільно з головними лікарями повинні щодня оперативно інформувати обласний штаб про наявну ситуацію із забезпеченням.

Під час селектору обговорили порядок проведення самоізоляції та обсервації.